USTAYA SAYGIYLA...Sevgili Müjdat Gezen ile söyleşi yapma fırsatım olması ne güzel değil mi? Kariyerimde gurur duyacağım bir iş daha yaptığımı düşünüyorum.

Söyleşi öncesi ve sonrası görüşlerimi kısaca paylaşmak istiyorum. Müjdat hoca nerede olduğu fark etmeksizin içeri girmesiyle büyük bir ilgi ve saygıyla karşılanıyor... Dile kolay yıllarca emek harcanmış bir sanat hayatı.. Gerçek sanatçı dedikleri bu olsa gerek. Ömrünü adamış sahne önünde ve arkasında.. Zaten bu saygının sebebini karşılıksız verdiği sevgiye bağlıyor.. Ben insanlara saygı duyuyorum, sevgi besliyorum diye ekliyor... Hadi şimdi bana abartıyorsun Merve deyin! Gözünüzde canlandırın  kaç tane sanatçı var hayatını gençlere adayan... Son zamanlarda siyasi tavrını bir kenara bırakın (bunu çok eleştirildiği için söylüyorum) Müjdat Hocayı insan olarak ele alın, yaşadığı toplum için verdiği çaba çok önemli. Belirtmem gerekir ki ben bu derece değerli sanatçılarımızın sadece aynı görüşte değiliz diye saygı duyulmamasını anlayamıyorum. Müjdat Gezen denilince onca film, dizi ve tiyatro gelmiyor mu?  

İnsanlığı geliyor...

İşte en büyük saygı sebebi bu; İyi insan olması,gençlerin elinden tutması ve para hırsını bir kenara bırakıp görüşü için çaba sarf etmesi. Açıkçası herkese eşit mesafede olan saygısını görünce daha da fazla hayran oldum..

Vefalı... 

Ne önemli değil mi? Özlüyoruz böyle erdemli duyguları.. Neden mi vefalı? Levent Kırcayı öyle bir anlattı ki, öyle samimi gözleri dola dola.. Gel de saygı duyma!


Söyleşiden kısa kesitler almak gerekirse;

Yemek dagıtıyoruz dedi... Her gün akşam üstü çorba dağıtıyoruz.

Sinema filmi çektik, istedim ki öğrencilerim kamerayla tanışsın.. Herhangi bir maddi kaygı ya da gişe beklentim yoktu..

Ben mesleğimde adım adım ilerledim. Bir günde şöhret olmadım diyor.. Ve gençlerin uyuşturucu kullanımına dikkat çektiğimde `Hayatı ben yönetmek isterim` diye ekledi.. Şimdiki gençler bir günde ünlü oluyor doğal olarak kaldıramıyorlar, biz ömrümüzü adadık...


İşte böyleee, sevgili Müjdat hoca ile geçirdiğim birkaç saatin bana verdiği değere kelimelerle karşılığım yok... Şükretmekten başka...

İyi ki iyi insanlar var...

Sevgiler

Merve Erden

Merve Erden

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder