Tunç İlkman; Kızların yeni kahramanı!Tunç İlkman

Günümüz aşkları öyle geçici ve yavan ki. Gerçekçi duygular görünce, duyunca şaşıp kalıyoruz. Bir süredir dikkatimi çeken bir paylaşım vardı ki hikayesini dinleyince şaşırdım. Bahsettiğim bir kitap; Bir Gün Beni Ağlayacaksın. Yazarı Tunç İlkman. Aşkını itiraf edemediği kıza ulaşmak için uzun yıllardır tuttuğu notları birleştirip yayınevine yolluyor. Ve kısa sürede kitaba yoğun bir ilgi oluyor. Oldukça ilginç değil mi? Zaten böyle olması da dikkat çekmesine sebep oldu. Kendisine söyleşi teklifi götürdüm fakat tanınmak istemediğini belirtti. Normalde yüz yüze görüşmeyi her zaman yeğlerim.. Fakat bu sefer merakıma yenik düştüm ve kendisiyle sosyal medya hesabından sohbet ettik. Umarım kitap aşık olduğu kıza ulaşır… Buyrun hikayesini ve aşkını Tunç İlkman’dan dinleyelim. 


Öncelikle biraz kendinizi tanıtır mısınız? Kimdir Tunç İlkman?


27 yaşındayım. İstanbul da yaşıyorum ve mimarım. Hep içimde yaşadığım aşkı kitapla dile getirmek istedim. Onunla aynı okuldaydık. Kitabı bir bütün halde yazmadım. Çok eskiden beri anı defteri tutuyordum, günlük gibi. Kitap da notlarımın toplamı, ama basılan kitapta tüm defterlerimi bir araya getirip yeniden yazdım.  

Neden tanınmak istemiyorsunuz? Aşık olduğunuz kıza daha kolay ulaşma imkanınız olamaz mı? Ve daha çok dikkat çekebilirsiniz?  

Yoo hayır ben kitabın, yazdığım kıza bir şekilde ulaşmasını ve o dönem yaşadıklarımı görmesini istiyorum. Ünlü bir yazar olmak istemiyorum ve bu durumu Müge Anlı’nın kayıp kişiyi bulması gibi magazin bir yönü oluşmasını hiç istemiyorum.
Peki okuyucuların tepkileri nasıl?

Çok olumlu. Herkes ben de böyle hissetmiştim diyor. Kimi şu anda içinde bulunduğum durumun aynısı diyor. Zaten aşk tek bir şekilde yaşanıyor, kimi bunu iyi dile getirebilir, kimi içinde yaşar. 

Yani platonik, çok romantik değil mi?

O yönü çok ağır evet, yaşanmış bir şeyler var ama yaşanamamışlık daha fazla. 

Peki satışlar ne durumda?

O konuda pek bir bilgim yok ama yüzlerce insan paylaşım yapıyor, bu beni sevindiriyor. Yayılırsa hitap ettiğim kişiye ulaşma ihtimali daha yüksek çünkü. 

Nasıl bir aşk böyle, nedir böyle hissettiren?

Bunun kaynağını, sebebini bilebilsek çünkü o zaman çözümünü kolayca bulurduk belki. Ama insan hissediyor ve yaşıyor. Buna engel olamıyor. Saplantıya çok benziyor aslında. Yaşanamamışlık belki. Birçok sebebi olabilir. Ama nefes gibi de bir ihtiyaç böyle hissetmek. Sonunda üzüleceğini bile bile.  

Senin aşkında farklı olan ne? 
Seneler geçmesine rağmen ilk günkü gibi hissetmem. Çağımız çok hızlı, insanlar dün biri için ağlarken yarın başkası için heyecan duyabiliyor.  Ben bunu yapamadım ve bu birikim bu kitabı ortaya çıkardı.  Ama inanıyorum ki sayıları az da olsa benim gibiler var. 

Ailen nasıl bakıyor?

Onlar bilmiyor
Niçin?

Söyleme gereği duymadım, bilmelerine gerek yok. Zaten hızlı gelişti. 
İsmin gerçek mi?

Gerçek. 

Ya bir gün tanınırsan, böyle bir ihtimalde var?

İsteğim dışında gelişirse yapacak bir şey yok ama ben kendi isteğimle görünmek istemem. 
Okurlarına söylemek istediğin bir şey var mı? 

Bu kitabı paylaşmaları benim için çok önemli çünkü kitap ancak o zaman o kişiye ulaşabilir. Hepsine çok teşekkür ediyorum güzel yorumları için.

Merve Erden

Merve Erden

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder